ЛІКУВАННЯ ЯСЕН

 

Часта причина дискомфорту у ротовій порожнині – проблеми з яснами.

За відсутності відповідного лікування ясен можуть бути дуже серйозні наслідки: запальні процеси, кровоточивість, гнійні прояви. Якщо у вас запалення ясен, лікування в домашніх умовах із використанням альтернативних домашніх методик не дасть потрібного терапевтичного ефекту, а скоріше призведе до ускладнення хвороби ясен – повної втрати зубів.

У Дарлін ви можете отримати кваліфіковану допомогу лікарів-пародонтологів, пройти курс лікування та забути про всі незручності, пов’язані з яснами.

Запишіться на консультацію вже сьогодні, у стоматології найважливіше – своєчасне лікування!

 

 

Важлива інформація, що потрібно знати про лікування ясен та пародонтиту.
! Важливо. Медикаментозні засоби для лікування пародонтиту – це аптечна лінія і застосовуються строго тільки після призначення лікаря. Також успіх лікування залежить від навчання гігієні в домашніх умовах та підбору індивідуальних засобів гігієни, які підбирає лікар. 

 

Вартість лікування ясен у Дарлін

 

Назва процедури Ціна, грн
Консультація лікаря-пародонтолога 200
Заповнення пародонтонтальної карти 700
Піддесневий скейлінг (1 щелепа) 2700
Піддесневий скейлінг (1 сегмент) 900

 

 

Всі ціни Дарлін: Перейти до разделу Ціни.

Слідкуйте за Дарлін: FacebookInstagramLinkedIn.

Запишіться на прийом: Отримати консультацію по телефону та записатися на прийом.

Запитайте лікаря Дарлін:

 

Види захворювань ясен

Гінгівіт – це поверхневе запалення ясен, яке супроводжується набряком, почервонінням та кровоточивістю.. Гінгівіт досить часто є лише ознакою пародонтиту (запалення тканин, що оточують корінь зуба, кісткової тканини альвеоли та ясна) або пародонтозу.

Пародонтит – це глибоке ураження ясен та тканин, які утримують зуб у порожнині рота, що супроводжується руйнуванням зубоясневого прикріплення і втратою кісткової тканини. Також пародонтит впливає і на загальний стан організму, збільшуючи ризик серцево-судинних захворювань, посилює перебіг цукрового діабету та згубно впливає на перебіг та результат вагітності. 

Причиною захворювань пародонту є порушення балансу між бактеріальною інфекцією та імунною реакцією. Здорові тканини пародонту – це основа для успіху всіх стоматологічних маніпуляцій – установки пломб, коронок, мостів, імплантів та ін. – тому надійність і довговічність будь-яких дентальних конструкцій безпосередньо залежать від стану тканин пародонту.

* Уточнення. У розмовній мові міцно закріпилася інша “народна” назва проблем з яснами – пародонтоз. Це застаріла назва, і в сучасних класифікаціях захворювань тканин пародонту окремо не виділяють.  

Тривожні симптоми, які потребують невідкладного звернення до стоматолога:

 • Дискомфорт або біль ясен
 • Набряклість ясен
 • Кровоточивість ясен при чищенні зубів або прийомі їжі
 • Неприємний запах із рота
 • Почервоніння чи синюшність ясен
 • Обнаження коренів зубів
 • Рухливість зубів, поява щілин між зубами 
 • Гнотечія із зубоясенних кишень
 • Абсцеси та свищі на ясні

 

Кровоточивість ясен – одна з перших ознак, яка з’являється на початкових стадіях захворювання тканин пародонту. Кровоточивість може виникати під час їди, чищення зубів, при застряванні їжі в міжзубних проміжках тощо. У нормі здорові ясна не кровоточать 

За наявності будь-якої кровоточивості необхідно якнайшвидше звернутися до лікаря-пародонтолога.

 

Неприємний запах із рота – в медичної літератури його називають “галітоз”.

Не завжди причиною неприємного запаху з рота є пародонтит, це може бути пов’язане із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, цукровим діабетом, респіраторними інфекціями, прийомом специфічної їжі або курінням. Однак у більшості випадків пародонтит є основною причиною.

Часто людина звикає до свого запаху з рота і може його не помічати, проте оточуючі завжди звертають на це увагу, що може позначатися на вибудовуванні стосунків у сім’ї та на роботі.

Біль у яснах – розвиваючись поступово, на початкових етапах пародонтит не викликає болю, ні сильного дискомфорту. Болючі відчуття в ділянці ясен найчастіше виникають через тривалий час після початку розвитку захворювання. Багато пацієнтів звертаються по спеціалізовану допомогу лише після появи болю, коли прояви пародонтиту стають яскраво вираженими.

Біль, як правило, не сильно виражений, проте під час загострення процесу або після травмування ясен біль стає дуже сильним, ниючим, пульсуючим, виникає відчуття печіння і свербіння в яснах. Крім перелічених вище ознак, у захворювань тканин пародонту можуть бути й інші симптоми.

На початкових етапах можуть турбувати кровоточивість ясен при прийомі їжі, почервоніння ясен. З розвитком захворювання з’являються й інші симптоми, такі як болючість ясен, збільшення проміжків між зубами, неприємний запах з рота, припухлість ясна, рухливість зубів, поява каменів, застрявання їжі між зубами, оголення коренів, колір ясна може бути яскраво червоним або синюшним. Пародонтальні кишені можуть виділяти гній.

Якщо ви помітили у себе хоча б одну з цих ознак, вам необхідно терміново звернутися до лікаря-пародонтолога для отримання спеціалізованої допомоги.

 

Профілактика захворювань ясен

Найкраща профілактика захворювань ясен – якісна домашня гігієна та регулярне професійне чищення порожнини рота та профілактичний огляд у лікаря стоматолога-пародонтолога . Своєчасне звернення до фахівця допоможе виявити ранні ознаки пародонтиту або не допустити його рецидиву, запобігти втраті зубів.

Проконсультуйтеся з нашими лікарями, як правильно доглядати порожнину рота в домашніх умовах, які засоби гігієни підходять саме для Вас і забезпечать якісне чищення зубів та міжзубних проміжків, і забезпечать чудову профілактику пародонтиту.

Не забувайте, що навіть при уважному і правильному домашньому догляді за ротовою порожниною, кожні півроку варто вдатися до професійного чищення зубів 

У мережі клінік Дарлін ми використовуємо багатоетапну професійну гігієну, яка дозволяє легко позбавитися таких проблем, як м’який і пігментований наліт і зубний камінь, жовтизни зубів. 

 

Методи лікування

У Дарлін ви можете отримати кваліфіковану допомогу лікарів-пародонтологів, пройти курс лікування та забути про всі незручності, пов’язані з яснами. 

Лікування пародонтиту розпочинається з діагностики , а саме з рентгентгенологічноі та комп’ютерної діагностики на наявність пародонтальних кишень, глибини та масштабу процесу.

Наступним етапом лікування -є процедура професійної гігієни ротовоі порожнини , яка дозволяє зняти всі надясенні зубні відкладення і перейти до основного етапу лікування , яке полягає у під ясенній інструментальній обробці ( кюретаж) пародонтальних кишень і видаленні зубних відкладень на поверхні кореня зуба .

Пародонтит потребує комплексного лікування із застосуванням гігієнічних, медикаментозних методів, а у складних випадках – і хірургічного втручання.

Вектор-терапія

Вектор-терапія – безболісний метод лікування захворювань пародонту за допомогою апарату Vector. Лікарі використовують його для видалення зубних відкладень та біоплівки. На кінці апарату знаходиться гідрооболонка, завдяки якій під час чищення тверді та м’які тканини не травмуються. Вектор-терапія – це щадний метод очищення кореня, інтенсивного промивання та обробки пародонтальної кишені.

Переваги вектор-терапії у стоматології:

 • Безконтактне чищення поверхні кореня зуба.
 • Безболісне видалення бактерій та підясенного каменю.
 • Зменшення запалення за рахунок антимікробної дії.
 • Лікування карієсу на початкових стадіях без застосування бормашини завдяки використанню абразивної суспензії.
 • Замість вишкрібання відбувається полірування зубного каменю, завдяки чому м’які тканини, пародонт і корінь не ушкоджуються.
 • Повноцінне чищення потребує лише одного сеансу.

На відміну від звичайних апаратів із ультразвуком, здатних очистити зуб на глибину до 5 мм, глибина очищення вектора апарату – до 11 мм. Наявність різноманітних насадок дозволяє працювати навіть із важкодоступними частинами зуба, здійснювати лікування з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта. Внаслідок цього лікарю вдається усунути мікроорганізми, запустити відновлювальні процеси в пародонті.

Вектор терапія – це безболісна процедура, яку більшість переносять без дискомфортних відчуттів. Вона займає в середньому 1,5-2 години. Точний час проведення глибокого чищення залежить від стану зубів та індивідуальних особливостей.

Препарати для лікування

Важлива інформація, що потрібно знати про лікування ясен та пародонтиту.

! Важно. Медикаментозні засоби для лікування пародонтиту – це аптечна лінія і застосовуються лише після призначення лікаря.. Також успіх лікування залежить від навчання гігієні в домашніх умовах та добору індивідуальних засобів гігієни, які підбирає лікар. 

Запишіться на консультацію в Дарлін, в стоматології найважливіше – своєчасне лікування!