Лікування кореневих каналів

Ендодонтія – це розділ стоматології, що займається лікуванням кореневих каналів.

Мета ендодонтичного лікування – врятувати зуб, в якому виник запальний процес і запобігти поширенню інфекції на навколишні зуб тканини.

Причина лікування кореневих каналів:

1. Запалення пульпи зуба (у просторіччі – нерва), спричинене проникненням бактерій з глибокої каріозної порожнини, тріщини в зубі або пародонтальної кишені при несвоєчасному лікуванні карієсу та пародонтиту. У зубі виникає мимовільний пульсуючий біль, що посилюється при прийомі холодної та гарячої їжі, а також у нічний час. Біль різна за інтенсивністю та тривалістю залежно від стадії процесу.

2. Запалення на верхівці кореня, спричинене проникненням бактерій з кореневого каналу за верхівку кореня в тканині періодонта при несвоєчасному лікуванні пульпіту або при проведеному раніше невдалому лікуванні (недостатньо ретельна обробка кореневих каналів або неякісне їх пломбування). Цей процес також супроводжується больовою реакцією, що посилюється при накушуванні на зуб.

3. Травма зуба, результатом якої є пошкодження судинно-нервового пучка, що входить у корінь зуба. Пацієнт може відчувати біль у ділянці травмованого зуба або процес може пройти безболісно. При перших симптомах захворювання треба якнайшвидше звернутися до фахівця. Це дозволить зупинити процес та зберегти зуб.

Етапи лікування кореневих каналів:

1. Діагностика постраждалого зуба: проводять термометричні тести, визначається поріг чутливості пульпи (електроодонтометрія), обов’язкова рентген діагностика. Часто для встановлення точного діагнозу необхідне проведення комп’ютерної томографії.

2. Анестезія. Для проведення анестезії ми використовуємо лише надійні та безпечні сучасні препарати.

3. Розтин та розширення порожнини зуба з використанням коффердаму. Коффердам – це латексна плівка, яка захищає ротову порожнину від влучення лікарських препаратів, можливого травмування, забезпечує максимальну чистоту робочої зони, захищаючи від влучення слини.

4. Визначення довжини кореневих каналів за допомогою апекс-локатора.

5. Механічна обробка кореневих каналів машинними інструментами за допомогою спеціального апарату (ендомотор), що дозволяє максимально очистити стінки кореневого каналу, вивести його назовні і надати каналу конічну форму, що важливо для подальшого пломбування.

6. Медикаментозна обробка кореневих каналів антисептичними препаратами, які розчиняють органічні залишки пульпи, видаляють з каналів бактерії та тирсу, що утворюються при механічній обробці.

7. Пломбування кореневих каналів гуттаперчевими штифтами або гарячою гуттаперчей (пластичним матеріалом, що забезпечує герметизацію), закриваючи як макро канал, а й мікро канали і відгалуження без зайвого тиску стінки кореня.

Залежно від характеру запального процесу, може знадобитися від одного до п’яти відвідувань стоматолога. Іноді лікар призначає антибіотики з метою запобігання розповсюдженню інфекції.

Після пломбування кореневих каналів лікар проводить реставрацію зуба – відновлення його функціональних та естетичних властивостей. Для виконання складних ендодонтичних завдань лікарі клінік «Дарлін» використовують передові технології та сучасне обладнання, у тому числі операційний мікроскоп, який дозволяє проводити лікування під повним візуальним контролем, забезпечує граничну точність та максимальне збереження здорових тканин зуба (див. розділ мікроскоп).

Високий професіоналізм наших лікарів дозволив досягти високих результатів у консервативному лікуванні кистогранулем та кіст, розпломбуванні важкопрохідних кореневих каналів, вилученні зламаних інструментів, лікуванні зубів з перфорацією.

Щоденна кропітка праця наших лікарів забезпечує надійність, ефективність лікування та довгостроковий результат.

Запишіться на консультацію, лікарі мережі клінік Дарлін завжди допоможуть вам.

Вартість лікування кореневих каналів

Лікування кореневих каналів Ціна
Первинне ендодонтичне лікування різців, іклів від 2300 грн
Первинне ендодонтичне лікування премолярів від 3300 грн
Первинне ендодонтичне лікування молярів від 4600 грн
Повторне ендодонтичне лікування різців, іклів від 2700 грн
Повторне ендодонтичне лікування премолярів від 3700 грн
Повторне ендодонтичне лікування молярів від 5600 грн

Вартість лікування в Дарлін: Перейти до розділу Ціни. 

Стежте за Дарлін: FacebookInstagramLinkedIn.

Запишіться на прийом: Отримати консультацію по телефону та записатися на прийом.

Запитайте лікаря Дарлін: